"ARTISTS RESPOND" PROJEKT: BABI BADALOV (Azerbajdžan/Francuska)
Babi Badalov (rođ. 1959., Lerik) umjetnik je čiji se rad fokusira na neprestano istraživanje granica jezika, posebno način na koji jezik može izolirati ljude koji ne dijele isti. Stvorena na temelju trenutnih društvenih i političkih tema društva i vlastitog osobnog iskustva, njegova su djela ponekad napisana na tekstilu različitih veličina koji zajedno stvaraju uzorak, ponekad su napisana izravno na zidu, pogrešno napisane, fragmentirane i sastavljene riječi često su u kombinaciji s dijelovima slika kako bi se stvorili ogromni zidni kolaži. Badalovu vizualnu poeziju karakterizira upotreba različitih abeceda i osobno oblikovana slova.
Porijeklom iz Azerbejdžana, Badalov živi i radi u Parizu. Za projekt nam je poslao nekoliko fotografija iz svog kućnog atelijera, gdje puno vremena provodi u izolaciji. Iako je izolacija teško stanje, ponekad izlazi na ulice Pariza, gdje snima urbane prizore. Badalov također šalje stranice iz dnevnika svojeg dnevnika umjetnika, s radovima koje on ponekad naziva vizualnom poezijom ili poezijom kolaža. Babi Badalov bio je planirani sudionik našeg projekta Umjetnik na odmoru ove godine.
Pariz, 4. 5. 2020.
Institut za istraživanje avangarde i Kolekcija Marinko Sudac pokrenuli su projekt Artists Respond. Osvrćući se na trenutačnu globalnu pandemiju, cilj projekta je virtualno predstaviti misli i stavove umjetnika neoavangardne umjetnosti, njihovu energiju i poruku koju imaju za sadašnji trenutak. Ovo je trenutak u kojem je svijet kakav znamo na čekanju i trenutak u kojem trebamo optimizam i solidarnost više nego ikad prije. Želimo da javnost primi kreativnu energiju ovih umjetnika – umjetnika koji su spremni ukazati na stanje stvari, koji su spremni reagirati umjetnošću i kreativnošću, kao što su to činili u svim teškim vremenima u prošlosti.
Institut za istraživanje avangarde i Kolekcija Marinko Sudac pokrenuli su projekt Artists Respond. Osvrćući se na trenutačnu globalnu pandemiju, cilj projekta je virtualno predstaviti misli i stavove umjetnika neoavangardne umjetnosti, njihovu energiju i poruku koju imaju za sadašnji trenutak. [...]